poniedziałek-piątek 10-18 sobota 10-14

Szafa w sypialni

Szafa w sypialni jest meblem obowiązkowym ze względu na wygodę a także maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Szafa wnękowa stworzona na wymiar świetnie się sprawdzi do przechowywania sukienek, garniturów, bielizny czy ubrań sezonowych.

Sypialnia jest miejscem intymnym, które kojarzy się prywatnością oraz odpoczynkiem, szafy wnękowe wykonywane do sypialni powinny być dopasowane do rozmiaru pomieszczenia, nie powinny go przytłaczać lecz optycznie powiększać.

Szafy w sypialni są codziennie wykorzystywane, dlatego drzwi oraz zawiasy a także prowadnice muszą wykonane być z bardzo trwałych a zarazem odpornych materiałów.

Konstrukcja takiej szafy również nie jest bez znaczenia, planując wnętrze szafy wnękowej tworzonej na wymiar dobrze rozplanować równomiernie obciążenie drążków na których wieszamy ubrania a także odpowiednio usytuować ich wysokość aby dłuższe ubrania takie jak sukienki się nie gniotły.
Rozwiązaniem godnym zwrócenia uwagi jest Pantograf – jest to ramie mocowane do korpusu szafy, które opuszcza ciuchy z górnej części szafy, eliminujemy tym sposobem problemy z sięgnięciem po wysoko zawieszone ubrania, tym samym oszczędzając miejsce w dolnej części.